Frequently asked question by merchants/users

 • There is two apps: Trisbee and Trisbee Business. Which one is the right for me?

  Aplikace Trisbee je pro vás určena, pokud chcete platit u nás registrovaným obchodníkům, nebo živnostníkům, anebo poslat peníze svým kamarádům- v takovém případě vám stačí znát pouze jejich telefonní číslo.

  Trisbee Byznys využijete, pokud chcete naším prostřednictvím přijímat bezhotovostní platby za své zboží nebo služby.

  V případě Trisbee také přijímáte peníze na svůj uživatelský účet v aplikaci, ne na účet bankovní – na bankovní účet si je však můžete kdykoli zdarma přeposlat.

  Pokud nepoužíváte ani jednu z našich aplikací a někdo vám pošle peníze, informujeme vás prostřednictvím SMS a dáme vám čas na stažení a instalaci aplikace, abychom vám peníze byli schopni doručit.

 • Jak platba Trisbee vlastně probíhá? Co všechno se mezi plátcem a příjemcem peněz v rámci Trisbee odehraje?

  Trisbee je standardní online platba. Ve své aplikaci Trisbee naskenujete QR kód obchodníka, kterému chcete zaplatit,napíšete částku a potvrdíte zeleným tlačítkem. V tom okamžiku od nás dostanete zprávu s ověřovacím kódem, který vidí i příjemce platby. Pokud příjemce používá aplikaci pro příjem plateb (Trisbee Byznys), o nic dalšího se nemusíte starat, jednoduše jste zaplatili podobně, jako je běžné u plateb přes terminál. S Trisbee však můžete zaplatit i těm, kteří Trisbee Byznys nemají – stačí znát jejich telefonní číslo. V obou případech je to pro vás zdarma.
 • Jak se k Trisbee Byznys dostanu?

  Aplikaci si můžete stáhnout hned teď. Aby fungovala plnohodnotně, je nutné, abyste se do Trisbee Byznys registrovali jako příjemce plateb. Registrace je bezplatná a nezabere vám více než 6 minut. Slibujeme! Zaregistrujte se prosím zde.

  Po vaší registraci obdržíte e-mail s výzvou k dodání následujících podkladů:

  • Fotografie dvou dokladů (občanský průkaz, řidičský průkaz nebo pas).
  • Doklad o existenci bankovního účtu (smlouva o založení nebo výpis z účtu). Klidně se začerněnými transakcemi – důležité je pro nás vědět, že bankovní účet je váš nebo vašeho podniku.
  • Logo pobočky nebo společnosti.
  • Poslat bankovním převodem 1 Kč (z účtu, na který chcete dostávat platby) na účet 2401239169/2010.

  Po obdržení všech potřebných dokladů a po vašem ověření vás přidáme do naší databáze. V tu chvíli je hotovo a můžete začít přijímat platby od zákazníků.

  Aplikaci Trisbee Business si pak pořídíte stejně jako jakoukoli jinou aplikaci do telefonu či tabletu. Stáhnete si ji zdarma jak ve verzi pro Android, tak ve verzi pro iOS.

 • Co všechno si mám připravit pro registraci v Trisbee Byznys?

  Všechny potřebné údaje vyplňte prosím zde.

  Nepůjde o nic přísně tajného. Vsadili bychom se dokonce, že všechny údaje jste už mnohokrát poskytli jiným společnostem, přesto s nimi budeme nakládat tak, aby se nemohly dostat k nikomu dalšímu. A už vůbec je nebudeme nikomu nabízet.

  Po registraci obdržíte e-mail s výzvou k dodání následujících podkladů:

  • Fotografie dvou dokladů (občanský průkaz, řidičský průkaz, nebo pas).
  • Doklad o existenci bankovního účtu (smlouva o založení nebo výpis z účtu). Klidně se začerněnými transakcemi – důležité je pro nás vědět, že bankovní účet je váš, nebo vašeho podniku.
  • Logo pobočky, nebo společnosti.

  Posledním nutným úkonem bude poslat bankovním převodem 1 Kč z účtu, na který chcete dostávat platby, a který jste zadali při registraci do Trisbee Byznys, na náš bankovní účet 2401239169/2010.

  Bez vyžádání těchto údajů a úkonů bohužel nemůžeme vaši registraci dokončit – získání těchto informací nám ukládá zákon proti praní špinavých peněz, který je v tomto nekompromisní.

 • How much will it cost?

  Snažíme se být co nejtransparentnější - prohlédněte si prosím kompletní ceník služeb.
 • A co vyúčtování přijatých plateb od zákazníků?

  Každý měsíc ho od nás dostanete na stříbrném podnose, v přehledném výpisu transakcí zaslaném na vaši e-mailovou adresu. Ten pak jednoduše přidáte do účetnictví jako jiné platby.Přečtěte si návod, jak se tyto poplatky účtují.
 • Jak mám zaúčtovat poplatky za platby přes Trisbee?

  Trisbee je poskytovatel platebních služeb registrovaný u České národní banky a z tohoto důvodu poplatky účtuje podle zákona č. 370/2017 Sb., o platebním styku. Tyto poplatky jsou osvobozené od DPH a účtují se ve stejném režimu jako poplatky bankovní. Podkladem je měsíční výpis, který posíláme automaticky na váš e-mail. Daňový doklad se stejně jako u banky v případě poplatků nevystavuje.
 • Which credit cards are accepted?

  Podporujeme všechny obvyklé platební karty (VISA®, MasterCard®, Diners Club International®, Revolut®).Aby služba Trisbee fungovala, musí být pro danou kartu schváleno placení online - platí-li zákazník kartou v e-shopech, zaplatí i s Trisbee. Pokud si zákazník nastavením karty pro online platby nebude jistý, doporučte mu, ať se podívá do svého internetového bankovnictví, nebo kontaktuje svou banku.
 • How much money can customers send me through Trisbee?

  Trisbee automaticky respektuje limity pro internetové platby nastavené na platební kartě zákazníka. Limit má přitom na starosti banka. Pokud vám tedy Trisbee zamítlo platbu pro příliš vysokou částku, pes je zakopaný právě v limitu karty vašeho zákazníka – doporučte mu navýšit si ho v online bankovnictví. Pokud u nás máte registraci jako příjemce plateb (coby obchodník nebo živnostník) a využíváte Trisbee Byznys, sami omezeni v ničem nejste a můžete přijmout tolik peněz, kolik vám jen zákazníci zaplatí.
 • Co když zákazník nebude mít dost peněz na kartě? Poznám to?

  V tomto případě platba neproběhne. Všechny uživatele chráníme proti zneužití karty tím, že respektujeme jak zůstatek účtu, tak limit pro online platby. Nastane-li situace, že platba neproběhne, Trisbee Byznys vás na to okamžitě upozorní výraznou notifikací. Abychom vám pomohli předejít jakémukoli nedorozumění, nebo snad dokonce sporu o to, jestli je zaplaceno, stejnou notifikaci od nás obdrží i zákazník.
 • Dokdy převedete peníze za platbu na moje bankovní konto?

  Peníze převedeme automaticky do druhého pracovního dne ode dne, kdy platba proběhla. A to na bankovní účet, který jste zadali, když jste se do Trisbee zaregistrovali.
 • Can I pay with Trisbee at the weekend or at night?

  Jsme tu pro vás24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Platit s námi můžete kdykoli se vám zlíbí.
 • Co se stane s mojí platbou, jestliže se během jejího vyřizování přerušilo internetové připojení?

  V aplikaci vždy najdete informaci o tom, co se s platbou stalo – jak formou notifikace okamžitě po zadání, tak v podobě přehledu všech zadaných plateb v minulosti. To platí i pro případy, kdy platba neproběhne kvůli přerušenému spojení. Notifikace o stavu plateb přitom vždy obdrží jejich příjemce i jejich odesilatel. Pokud tedy náhodou selže internet, bude to podobné, jako když neproběhne platba přes terminál. Jen se to nebude stávat tak často.
 • Is payment with Trisbee done really „in a flash“?

  Je-li od vás bouře vzdálena pouhý 1 kilometr, slyšíte hrom zhruba 3 sekundy po spatření blesku. Platba přes Trisbee proběhne za 1 až 3 vteřiny od autorizace platby. Peníze k vám posíláme do druhého pracovního dne, což je rychleji, než při platbě přes terminál. Refundace probíhá obratem. Ano, skutečně platíte „v cuku letu“.
 • Jak zjistím, že platba byla připsána na účet té správné osoby?

  O provedené platbě obdržíte potvrzující zprávu do schránky v aplikaci Trisbee Byznys. Každá platba má svůj ověřovací kód, který vidí obchodník (v aplikaci Trisbee Byznys) i zákazník (v aplikaci Trisbee) na svém telefonu.
 • Can I use the Trisbee Business App without smartphone or tablet?

  Ano! Platby můžete přijímat od svých zákazníků, i když nevlastníte chytrý telefon ani tablet. O provedené platbě vám dáme ihned vědět bezplatnou SMS zprávou a zároveň pošleme platbu na váš bankovní účet. Číslo účtu nám sdělujete už při registraci, takže jeho zjišťováním už vás nebudeme obtěžovat a vše se tak obejde bez nejmenší prodlevy. Své peníze dostanete do druhého pracovního dne.
 • Can I have the Trisbee Business App on more than one device or in several branches?

  Ano, můžete!

  V aplikaci je možné mít více poboček, mezi kterými se dá přepínat, pokud jsou všechny vedeny pod hlavním telefonním číslem. V takovém případě je nutné pro přihlášení do jednotlivých poboček zadat hlavní telefonní číslo a k tomu opsat přihlašovací kód.

  Je též možné pro platbu na jedné pobočce využívat více telefonních zařízení. Opět je nutné v aplikaci zadat hlavní telefonní číslo a k tomu opsat přihlašovací kód, zaslaný SMS zprávou na hlavní telefonní číslo.
 • Pořídil jsem si nový telefon. Jak pro něj Trisbee Byznys přenastavit?

  Je skvělé, že si tuto nutnost uvědomujete, není však důvod k jakýmkoli obavám. Pokud máte stejné telefonní číslo, pouze si znovu stáhněte aplikaci Trisbee Byznys do vašeho nového telefonu a všechno pofrčí, jako dosud. Pakliže máte číslo nové, napište nám a my už se o změnu všeho potřebného postaráme.
 • Co když změním banku?

  Kontaktujte nás prosím co nejdříve a vyřešíme to v cuku letu, aby vám peníze za přijaté platby nechodily na starý účet, ale již na nový.
 • I don’t have a Czech-based mobile number. Can I still use the Trisbee Business App?

  Je nám líto, aplikace Trisbee Byznys prozatím akceptuje pouze čísla česká. Zpřístupnění pro zahraniční čísla však máme v plánu!
 • Jak Trisbee nakládá s mými osobními údaji?

  Jsou pro nás svaté! Zabezpečili jsme je tak, aby se k nikomu dalšímu nemohly dostat, a už vůbec je nikomu dalšímu nebudeme nabízet. Nejenže jako poskytovatel platebních služeb podléháme dohledu České národní banky, jsme také registrovaní u Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více o ochraně osobních údajů v Trisbee se můžete dočíst zde.

 • Co když se rozhodnu s Trisbee Byznys skončit a zrušit svoji registraci?

  Bude nás to mrzet, ale bránit vám nebudeme. Informujte nás o tom na e-mailové adrese podpora@trisbee.com.

Didn't you find the answer to your question here? We will be happy to advise you personally!