User Frequently Asked Questions

 • There is two apps: Trisbee and Trisbee Business. Which one is the right for me?

  Aplikace Trisbee je pro vás určena, pokud chcete platit u nás registrovaným obchodníkům, nebo živnostníkům, anebo poslat peníze svým kamarádům. V takovém případě vám stačí znát pouze jejich telefonní číslo.

  Trisbee Byznys využijete, pokud chcete naším prostřednictvím přijímat bezhotovostní platby za své zboží nebo služby.

  Pokud nepoužíváte ani jednu z našich aplikací a někdo vám pošle peníze, informujeme vás prostřednictvím SMS a dáme vám čas na stažení a instalaci aplikace, abychom vám peníze byli schopni doručit.

 • Jak platba Trisbee vlastně probíhá? Co všechno se mezi plátcem a příjemcem peněz v rámci Trisbee odehraje?

  Trisbee je standardní online platba. Ve své aplikaci Trisbee naskenujete QR kód obchodníka, kterému chcete zaplatit,napíšete částku a potvrdíte zeleným tlačítkem. V tom okamžiku od nás dostanete zprávu s ověřovacím kódem, který vidí i příjemce platby. Pokud příjemce používá aplikaci pro příjem plateb (Trisbee Byznys), o nic dalšího se nemusíte starat, jednoduše jste zaplatili podobně, jako je běžné u plateb přes terminál. S Trisbee však můžete zaplatit i těm, kteří Trisbee Byznys nemají – stačí znát jejich telefonní číslo. V obou případech je to pro vás zdarma.

 • Where can I pay with Trisbee?

  Platit přes Trisbee můžete u všech obchodníků a živnostníků, kteří jsou u nás registrovaní - snadno je vyhledáte přímo v aplikaci Trisbee nebo zde na webu.

  Zaplatit však můžete komukoli, na koho máte telefon, a to klidně i na dálku. Pokud takový příjemce používá naši aplikaci Trisbee, vaše peníze najde obratem na svém Trisbee účtu. Pokud aplikaci Trisbee nepoužívá, dáme mu vědět prostřednictvím SMS a zároveň ho vyzveme k tomu, aby si aplikaci Trisbee stáhl a vyzvedl si vámi zaslané peníze. Pokud se tak do 14 dnů ode dne zaslání nestane, peníze vám vrátíme zpět do aplikace Trisbee.

 • Jak se k Trisbee dostanu?

  Trisbee pořídíte stejně jako jakoukoli jinou aplikaci do telefonu či tabletu. Stáhnete si ji zdarma jak ve verzi pro Android, tak ve verzi pro iOS.

 • How much money can I transfer?

  Pokud platíte u obchodníků nebo živnostníků, kteří pro příjem plateb používají aplikaci Trisbee Byznys (každého snadno vyhledáte přímo v aplikaci Trisbee nebo zde na webu), je povolená částka dána limitem pro internetové platby, nastaveným pro vaši platební kartu. Limit má přitom na starosti banka a navýšit si ho můžete například v online bankovnictví.

  Pro platby mezi uživateli (mezi těmi, kteří místo Trisbee Byznys používají aplikaci Trisbee, nebo nemají ani tu), jsme vázáni limitem zákona proti praní špinavých peněz. Takováto platba u nás může být jen do výše 6000 Kč, celkem lze takto poslat 60 000 Kč za rok.

 • Which cards Trisbee support?

  Podporujeme všechny obvyklé platební karty (VISA®, MasterCard®, Diners Club International®, Revolut®). Aby služba Trisbee fungovala, musí být pro danou kartu umožněno placení online.Platíte-li kartou v e-shopech, zaplatíte i s Trisbee.

  Pokud si nastavením karty pro online platby nejste jistí, podívejte se do svého internetového bankovnictví, nebo kontaktujte svou banku.

 • Is Trisbee safe?

  Záruk máte hned několik.

  Tou první je zaheslování samotné aplikace – vždy, když ji budete chtít použít, zadáte vámi zvolený PIN, nebo se identifikujete prostřednictvím Touch ID / Face ID.

  Dalším opatřením je podmínka ověření při každé platbě nad 500 Kč. Nedovolíme, aby vám z účtu odešlo více peněz, než umožňuje limit karty, vámi nastavený u vaší banky.

  Nedovolíme ani to, aby se ke komukoli dalšímu dostaly jakékoli citlivé informace, které by mohly z používání Trisbee vyplynout. Navíc jediná informace, kterou o vás máme, je vaše telefonní číslo – údaje o kartě máme pouze v zašifrované podobě (v tzv. tokenu).

  Jsme registrováni u Úřadu pro ochranu osobních údajů a jako poskytovatel platebních služeb podléháme dohledu České národní banky.

  Bezpečnější už by bylo jen přidělit vám bodyguarda.

 • Jak Trisbee nakládá s mými osobními údaji?

  Jsou pro nás svaté! Zabezpečili jsme je tak, aby se k nikomu dalšímu nemohly dostat, a už vůbec je nikomu dalšímu nebudeme nabízet. Nejenže jako poskytovatel platebních služeb podléháme dohledu České národní banky, jsme také registrováni u Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více o ochraně osobních údajů v Trisbee se můžete dočíst zde.

 • Is payment with Trisbee done really „in a flash“?

  Je-li od vás bouře vzdálena pouhý 1 kilometr, slyšíte hrom zhruba 3 sekundy po spatření blesku. Platba přes Trisbee proběhne za 1 až 3 vteřiny od autorizace platby. Obchodník od vás dostane peníze do druhého pracovního dne, což je rychleji, než kdybyste platili přes terminál. Refundace probíhá obratem. Ano, skutečně platíte „v cuku letu“.

 • Dokdy převedete peníze z mého Trisbee účtu na moje bankovní konto?

  Peníze převedeme do druhého pracovního dne od chvíle, kdy o to zažádáte v aplikaci Trisbee.

 • Funguje Trisbee bez připojení k internetu?

  Bohužel, online připojení je pro použití Trisbee nezbytné. Doufáme, že to pro vás není příliš velká komplikace!

 • Co když ztratím telefon? Nemůže mi někdo přes Trisbee vyplenit konto?

  Bezpečnostních opatření, které by zloděj musel překonat, je hned několik a všechn jsou silná. Pokud by se vám ale přeci jen přihodilo něco tak nešťastného, rozhodně doporučujeme zablokovat nejen telefon a SIM kartu (u vašeho operátora či o této skutečnosti informovat policii), ale také zavolat do banky a zablokovat svoji platební kartu pro online platby do doby, než se to vyřeší. U většiny bank to dnes již lze provést v online bankovnictví. A pak jsou tu samozřejmě naši operátoři – ozvěte se a my vás v tom jistě nenecháme.

 • Co se stane, když změním banku?

  Trisbee přechod mezi bankami neřeší. Pokud zná platební kartu, která je aktivní, umožní vám s ní zaplatit. Je přitom možné zadat více platebních karet, takže před ukončením platnosti stávající karty už můžete přidat kartu novou a pustit přecházení na nový bankovní účet z hlavy.

 • What if I will have expired card?

  Nebojte. Na skutečnost, že vám vyprší platnost platební karty, vás dopředu upozorníme. V aplikaci Trisbee je navíc možné uložit více platebních karet, takže před končící platností stávající karty už můžete přidat kartu novou a pustit to všechno z hlavy.

 • Can I pay with Trisbee at the weekend or at night?

  Jsme tu pro vás24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Platit s námi můžete kdykoli se vám zlíbí.

 • Co se stane s mojí platbou, jestliže se během jejího vyřizování přerušilo internetové připojení?

  V aplikaci vždy najdete informaci o tom, co se s vaší platbou stalo – jak formou notifikace okamžitě po zadání, tak v podobě přehledu všech zadaných plateb v minulosti. To platí i pro případy, kdy platba neproběhne kvůli přerušenému spojení. Notifikaci o stavu plateb přitom vždy obdrží i jejich příjemce. Pokud tedy náhodou selže internet, bude to podobné, jako když neproběhne platba přes terminál. Jen se to nebude stávat tak často.

 • Mohu přijímat a posílat platby, zatímco jsem v cizině?

  Ano. Buďte ovšem opatrní, jelikož mobilní internetové připojení může být v cizině dražší, než v České republice.

 • Co když pošlu peníze někomu, kdo Trisbee nemá?

  Jde to! S Trisbee můžete platit komukoli, na koho máte telefonní číslo, a to klidně i na dálku. O zaslání peněz mu dáme vědět SMS zprávou a zároveň ho vyzveme k tomu, aby si aplikaci Trisbee stáhl a vyzvedl si vámi zaslané peníze. Pokud se tak do 14 dnů ode dne zaslání nestane, peníze vám vrátíme zpět do aplikace Trisbee. Už jsme vám říkali, že tato služba je zdarma?

 • How much will it cost?

  Nic moc.

  Trisbee je pro zákazníky zdarma, jako když platíte běžně svoji platební kartou v obchodě.
  Platba mezi uživateli, na telefonní číslo, je také zdarma. A co nějaké skryté poplatky? Mrkněte doceníku, ale nic takového tam nenajdete.

 • Jak zjistím, že platba byla připsána na účet té správné osoby?

  O provedené platbě obdržíte potvrzující zprávu do schránky v aplikaci Trisbee.Každá platba má svůj ověřovací kód, který vidí obchodník (v aplikaci Trisbee Byznys) i zákazník (v aplikaci Trisbee) na svém telefonu.

 • Jak zjistím, že platba z mého účtu opravdu odešla?

  Po každém odeslání platby v aplikaci Trisbee ihned vidíte, jak to dopadlo, a to v podobě výrazné notifikace, kterou do své aplikace obdrží i příjemce platby. Zároveň máte vždy po ruce kompletní přehled všech plateb, které prostřednictvím vaší aplikace kdy proběhly. Nejste-li si ani přesto jistí, kontaktujte nás a podíváme se na to.

 • Poslal jsem platbu na chybný účet, lze s tím něco dělat?

  Platbu nelze vrátit zpět. Obraťte se přímo na nesprávného příjemce, případně na svoji banku.

 • Pořídil/a jsem si nový telefon. Jak pro něj Trisbee přenastavit?

  Pokud máte stejné telefonní číslo, pouze si znovu stáhněte aplikaci Trisbee do vašeho nového telefonu a všechno pofrčí tak, jako dosud.

  Pakliže máte číslo nové, znamená to de facto zřízení nového Trisbee účtu: V aplikaci bude nutné znovu zadat svoji platební kartu. V případě, že na vašem dřívějším účtu Trisbee (vázaném na staré telefonní číslo) byly nějaké peníze,kontaktujte nás, abychom vám je mohli převést na účet Trisbee k novému telefonnímu číslu.

 • I don’t have a Czech-based phone number. Can I still use Trisbee?

  Yes, Trisbee si rozumí i se SIM kartami zahraničních operátorů.

 • Can I use Trisbee without smartphone or tablet?

  Bohužel, v tomto případě nemůžete Trisbee využívat.

Didn't you find the answer to your question here? We will be happy to advise you personally!